27 jednostek OSP z terenu powiatu łukowskiego otrzymało dofinansowanie na zakupu sprzętu i wyposażenia z programu „Mały strażak na 2022 rok”, który realizował Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Jednostki otrzymały od 10 do 25 tys. zł.

  Wręczenie promes odbyło się w czwartek 30 czerwca w Sali konferencyjnej im. Jana Pawła II. Strażacy ochotnicy odbierali informacje o uzyskaniu dofinansowanie od posła Sławomira Skwarka, prezesa WFOŚiGW Grzegorza Grzywaczewskiego, zastępcy komendanta wojewódzkiego PSP Mirosława Burego, starosty Dariusza Szustka oraz radnego wojewódzkiego Ryszarda Szczygła. Poszczególne jednostki za przyznane pieniądze będą mogły zakupić sprzęt potrzebny im w trakcie działań, m.in. namioty ratownicze.

  Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie przyznawał dofinansowanie na podstawie rekomendacji Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej. Otrzymało je w sumie 202 jednostki OSP z całego województwa lubelskiego, w tym 27 z powiatu łukowskiego. Łączna kwota wsparcia rekomendowanych jednostek wynosi 3 mln 750 tys. zł.