Kierowcy jeżdżący po Łukowie muszą uzbroić się
w cierpliwość. Na miejskich i powiatowych drogach rozpoczęły się prace. Remont trwa m.in. na ulicach Spokojnej, Przemysłowej i Popiełuszki. Na ulicach Kościelnej i Dmocha również wstępują utrudnienia związane z wymianą wodociągu.

  Na ulicy Spokojnej trwa właśnie ustawianie nowych krawężników. Wkrótce prace ruszą tuż obok, na ulicy Cmentarnej. Obie drogi nie są zamknięte dla ruchu, ale trzeba uważać na pracujące tam osoby. Remont ulic Spokojnej i Cmentarnej to inwestycja władz miasta, które na to zadanie pozyskały dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

  Prace remontowe rozpoczęły się również na ulicach Popiełuszki i Przemysłowej. Jak na razie obie te ulice nie są zamknięte dla ruchu. Zmiany będą wprowadzane przez wykonawcę na bieżąco, w zależności od zakresu robót.

  Zamknięta dla ruchu jest natomiast część trzeciego odcinka tzw. małej obwodnicy Łukowa. Samochodami nie przejedziemy odcinka od ul. Radzyńskiej do ronda, znajdującego się w połowie tej drogi. Jest to związane z rozpoczęciem budowy nowego ronda na skrzyżowaniu ulic Radzyńskiej i Al. Jagiełły. Ulica Radzyńska jest przejezdna.

  Remont nawierzchni ulic Popiełuszki i Przemysłowej oraz budowa ronda to inwestycje władz powiatu, na które pozyskano dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład. W ramach tego zadania będzie jeszcze remontowany około kilometrowy odcinek ulicy Wojska Polskiego oraz zbudowane dwa ronda na skrzyżowaniach ulicy Przemysłowej z ulicą Międzyrzecką i ulicą Brzóski.