Telewizja MASTER istnieje od grudnia 1997r. Nadajemy w sieci kablowej UPC w Łukowie i Radzyniu Podlaskim (woj. lubelskie), gdzie mamy odpowiednio 5500 i 3500 gniazd (licząc 4 osoby na mieszkanie docieramy do około 36 tys. widzów) Sieć kablowa UPC obejmuje wszystkie wielorodzinne budynki.

Nasz program jest lubiany i chętnie oglądany. Nadajemy przez 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. W większości jest to przekaz planszowy, MASTER text, zawierający aktualności w postaci wiadomości i informacji, dotyczących naszego miasta i regionu. Zamieszczamy również wiadomości sportowe, ogłoszenia, oferty pracy (również Powiatowego Urzędu Pracy) i reklamy. Plansze MASTER text są bogato ilustrowane, będąc jednocześnie najszybszą formą informacji w Łukowie.

Średnio sześć razy w miesiącu emitujemy filmowy blok programowy, trwający średnio ok. 2,5 godziny. Emisja jest przekazywana w piątek o godz. 20:00 i dwukrotnie powtarzana; w niedzielę, o godz. 11:30 i 21:00. W programie filmowym zamieszczamy relacje z bieżących wydarzeń, uroczystości miejskie, wydarzenia gospodarcze, polityczne, itp., imprezy kulturalne i sportowe, spotkania, wywiady, oraz najświeższe informacje z różnych dziedzin życia naszego miasta i regionu w formie krótkich newsów.

Realizujemy także własne programy. Są to m.in.:

  • “Opowieści historyczne” – odległa i bliższa historia naszego miasta
  • “Music Gadula” – aktualności ze świata muzyki,
  • “Kartoteka, czyli pytania do…” – talk show (z pytaniami “na telefon” od widzów),
  • “Wizja Tele” – konkurs dla widzów z nagrodami (zagadki filmowe),
  • sondy uliczne.

W ramach emisji programowych dysponujemy czasem na spoty reklamowe, a także emitujemy audycje sponsorowane.

WSPÓŁPRACA

I ty możesz zostać korespondentem naszej telewizji, jeśli:

  • umiesz fotografować lub filmować,
  • masz dużą spostrzegawczość,
  • posiadasz umiejętność wyciągania wniosków.

Jeśli tak, przygotuj krótką, kilkunastozdaniową relację z jakiegoś wydarzenia. Może to być opis dowolnego zdarzenia. Jednak ważne jest, aby było to zgodne z prawdą i odzwierciedlało potrzeby lub poglądy innych ludzi. Prześlij na adres naszej redakcji przygotowany przez siebie materiał. Z pewnością odezwiemy się do Ciebie.

Jeśli chcesz zaprezentować widzom naszej telewizji film, który samodzielnie nakręciłeś, zadzwoń do nas, a my pokażemy Twój film w telewizji.