Prawie 120 mandatów karnych i 7 zatrzymanych praw jazdy. To efekt dwudniowej pracy policjantów z łukowskiej drogówki sprawdzających prędkość pojazdów poruszających się po drogach naszego powiatu. „Niechlubnym rekordzistą” był 40-latek, który jechał w Łukowie z prędkością 151 km/h.

W miniony weekend policjanci z łukowskiej drogówki sprawdzali prędkość aut poruszających się po drogach, między innymi w miejscowościach, gdzie według informacji naniesionych na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa kierujący pojazdami przekraczają dozwoloną w obszarze zabudowanym prędkość. 

Wśród wielu sprawdzonych pojazdów, funkcjonariusze zatrzymali do kontroli prawie 120 kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość. 7 z nich przekroczyło dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Niechlubnym rekordzistą okazał się 40-letni łukowianin, który w sobotę jadąc audi na ulicy Wojska Polskiego, przy ograniczeniu do 70 km/h jechał z prędkością 151 km/h. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych. 40-latek i sześciu innych kierujących „z ciężką nogą” już straciło prawo jazdy. Zatrzymane dokumenty uprawniające do kierowania pojazdami kierowcy odzyskają za trzy miesiące.

Po raz kolejny apelujemy do kierowców o zachowanie rozsądku na drodze i jazdę zgodną z przepisami. Nadmierna prędkość to nadal jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Jadąc za szybko ryzykujemy życie i zdrowie swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego.