14 lutego rozpoczynają się ferie zimowe w województwie lubelskim. Młodzi mieszkańcy Łukowa, którzy będą mieli w tym czasie wolne, mogą m.in. zapisać się na zajęcia w Szkole  Tańca Fit Dance Forma. Mogą też skorzystać z oferty Oazy Ruchu Światło – Życie, działającej w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowie oraz z oferty Łukowskiego Ośrodka Kultury.

  W Szkole Tańca Fit Dance Forma w pierwszym tygodniu ferii od 14 do 18 lutego odbywać się będą zajęcia dla dzieci w wieku od 7 do 14 lat. W drugim tygodniu, od 21 do 15 lutego, dla dzieci w wieku od 4 do 6 lat. Koszt udziału w tych zajęciach to 75 zł od dziecka.

  Dzieci ze szkół podstawowych i średnich mogą też wziąć udziału w rekolekcjach organizowanych przez Oazę Ruchu Światło – Życie w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowie. W dniach od 23 do 26 lutego będą tam odbywać się rekolekcje pod hasłem „Logika wolności”. W programie m.in. codzienna Eucharystia, katecheza, śpiew, spotkania w grupach oraz zabawy integracyjne.   Koszt 30 zł.

  Zimowe ferie organizuje też Łukowski Ośrodek Kultury. Tam odbędą się dwa turnusy. W programie ferii Dzień Filmowca, Dzień Sportowca i Kucharza, Dzień Artysty, Dzień Imprezowicza oraz Dzień Podróżnika, w ramach którego zaplanowano wycieczkę do Manufaktury Cukierków oraz do Planetarium. Zajecie będą odbywać się w dwóch turach od 14 do 18 lutego oraz od 21 do 25 lutego. Do udziału w nich zaproszone są dzieci w wieku od 7 do 10 lat. Koszt tygodniowego turnusu to 250 zł. Lista uczestników jest już zamknięta.