Jeden z naszych widzów nadesłał do naszej redakcji zdjęcie drona. Urządzenie pojawiało się w okolicach jego domu. Jak się okazuje, to dron wykorzystywany do sprawdzenia stanu powietrza. O tym, że taki dron pojawił się nad miastem mówił burmistrz Piotr Płudowski, podczas sesji Rady Miasta, która odbyła się 25 marca.

  Pod koniec lutego kiedy odbywała się sesja Rady Miasta burmistrz Piotr Płudowski zapowiedział podjęcie działań mających na celu sprawdzenie jakości powietrza w Łukowie. I jak się okazuje te zapowiedzi zostały właśnie zrealizowane. Burmistrz Piotr Płudowski poinformował na sesji Rady Miasta, która odbywała się w czwartek 25 marca, o wynajęciu firmy z Warszawy, która przy użyciu drona przeprowadziła dwie serie pomiarów zanieczyszczeń powietrza. Urządzenie zostało skierowane nad dwa duże osiedla domków jednorodzinnych.

  Za dwa loty drona oraz opracowanie raportu, który jak mówi nam burmistrz Piotr Płudowski ma być wkrótce gotowy i upubliczniony, zapłacono z kasy Urząd Miasta 5100 zł brutto.