Do tragicznego wypadku doszło w Łukowie w rejonie ul. Wschodniej Pociąg osobowy relacji Łuków – Biała Podlaska potrącił młodego mężczyznę. 31-latek poniósł śmierć na miejscu.

16 października po godzinie 21.30  dyżurny łukowskiej komendy został powiadomiony o wypadku na trakcie kolejowym w pobliżu ul. Wschodniej. Natychmiast na miejsce pojechali policjanci. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 31-latek z powiatu radzyńskiego został potrącony przez pociąg osobowy relacji Łuków – Biała Podlaska. Do zdarzenia doszło kilkaset metrów od „strzeżonego” przejazdu kolejowego. Niestety młody mężczyzna doznał obrażeń ciała i zmarł na miejscu wypadku. Teraz policjanci pod nadzorem Prokuratora prowadząc postępowanie ustalą dokładne okoliczności i szczegóły tego tragicznego w skutkach zdarzenia.

Niestety najczęstszą przyczyną wypadków w rejonach torów i przejazdów kolejowych jest lekceważenie przepisów o ruchu drogowym. Szczególnie groźne są próby pokonywania przejazdu przed zbliżającym się pociągiem, ignorowanie sygnałów świetlnych i dźwiękowych, omijanie zamkniętych półrogatek, czy przejeżdżanie pod zamykającymi się zaporami. Często uczestnikami zdarzeń są osoby poruszające się pieszo po torach lub przechodzące przez nie w miejscach niedozwolonych.