W Adamowie, pod domem posła Sławomira Skwarka, rolnicy zrzucili bele słomy i obornik. Powiesili też baner „Tu mieszka S. Skwarek, zdrajca polskiej wsi”.

  Po przegłosowaniu najpierw przez Sejm, a potem przez Senat nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt, organizacje rolnicze, które utworzyły Komitet Protestacyjny zorganizowały kolejną akcje wymierzoną w tych parlamentarzystów, którzy głosowali „za” uchwaleniem tzw. „piątki Kaczyńskiego” mimo wyraźnego sprzeciwu polskich rolników. Łukowski oddział AgroUnii zorganizował akcję pod domem posła PiS.

  Protestujący rolnicy napisali również na swojej stronie internetowej: „Panie Sławomirze Skwarek, parlamentarzysto Lubelszczyzny i powiatu łukowskiego. Bycie posłem polega na reprezentowaniu ludzi i grup społecznych, które takie mandatu udzieliły. Dlatego mamy prawo, a wręcz musimy oceniać i weryfikować pracę parlamentarzysty. Dzisiaj my rolnicy czujemy się oszukani i zdradzeni. To nie nam powinno się wybaczać, a prosić o wybaczenie za niegodne reprezentowanie naszych interesów…”