W minionym tygodniu w Łukowie odbyły się eliminacje ogólnopolskich turniejów organizowanych przez policję a skierowanych do uczniów szkół podstawowych i średnich.

Na terenie I LO im. T. Kościuszki w Łukowie młodzież szkół ponadpodstawowych z naszego powiatu rywalizowała o wejście do finału wojewódzkiego w Ogólnopolskim Młodzieżowym Turnieju Motoryzacyjnym. Do rywalizacji przystąpiło 6 drużyn. Konkurencje na szczeblu powiatowym z jakimi zmagali się uczniowie to między innymi jazda samochodem z talerzem Stewarda, jazda motorowerem na torze przeszkód, wykazanie się umiejętnościami z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Dla drużyn przewidziany był także test z przepisów Prawa o Ruchu Drogowym.

Drużyną, która uzyskała najlepszy wynik w końcowej klasyfikacji była reprezentacja z I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Łukowie. I to właśnie uczniowie tej szkoły będą reprezentowali powiat łukowski w turnieju na szczeblu wojewódzkim.

Na terenie Szkoły Podstawowej nr 1 w Łukowie odbyły się powiatowe eliminacje Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Turniej jest imprezą ogólnopolską skierowaną do dzieci i młodzieży szkół podstawowych. Do rywalizacji przystąpiło 14 drużyn ze szkół podstawowych powiatu łukowskiego.

Po przeprowadzeniu testu wiedzy z bezpieczeństwa ruchu drogowego i sprawdzeniu umiejętności na rowerowym torze przeszkód w kategorii pierwszej szkół podstawowych zwyciężyła drużyna z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dębowicy, zaś w kategorii uczniów klas VI – VIII sukces osiągnęła ekipa z Zespołu Szkół w Krynce.

Zwycięskie drużyny będą reprezentować powiat łukowski w etapie wojewódzkim, które odbędą się w Chełmie i Łęcznej.