Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, spowodowanie kolizji i brak dokumentu prawa jazdy odpowie wkrótce 61-latek z gminy Trzebieszów. Mężczyzna kierując renault zderzył się z suzuki i odjechał z miejsca zdarzenia. Kilka kilometrów dalej ujęli go jadący innym autem dwaj 20-latkowie. Okazało się, że sprawca kolizji miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie.

W nocy z 16 na 17 października dyżurny łukowskiej komendy został powiadomiony o zdarzeniu drogowym, do jakiego doszło w miejscowości Karwacz. Ze zgłoszenia wynikało, że w samochód marki Suzuki uderzyło osobowe auto, którego kierujący nie zatrzymując się odjechał w nieznanym kierunku. Po kilku minutach od zgłoszenia z dyżurnym skontaktował się inny kierujący, który poinformował o ujęciu kierującego renault, który najprawdopodobniej jest pod działaniem alkoholu. Z relacji wynikało, że samochód ten jechał „wężykiem” po całej drodze. Z tego zgłoszenia wynikało też, że renault ma „świeże” uszkodzenia świadczące o udziale pojazdu w zdarzeniu drogowym. Na miejsce kolizji i oddalonego o kilka kilometrów miejsca ujęcia sprawcy pojechali policjanci, którzy ustalili, że obydwie interwencje są ze sobą powiązane.

Z ustaleń mundurowych wynikało, że w miejscowości Karwacz samochodem marki Suzuki uczestniczącym w zdarzeniu kierował 59-latek z gminy Trzebieszów. W wyniku uderzenia przez pojazd który odjechał z miejsca, kierowca tej osobówki nie doznał obrażeń ciała.

Z kolei w zatrzymanym przez dwóch 20-latków samochodzie marki Renault Scenic mundurowi zlokalizowali uszkodzenia z drobinami lakieru pochodzącymi z suzuki. Mimo zaprzeczeń kierującego renault 61-latka z gminy Trzebieszów mundurowi nie mieli wątpliwości że jego pojazd uczestniczył w zdarzeniu. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości 61-latka okazało się, że miał on prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo okazało się, że nie miał też ze sobą prawa jazdy.

Jego auto odholowano na parking strzeżony, a on wkrótce usłyszy zarzuty. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, spowodowanie kolizji i brak dokumentu prawa jazdy grozi łącznie grozi mu wysoka grzywna, co najmniej 3-letni zakaz kierowania pojazdami, a nawet do 2 lat pozbawienia wolności.