We wtorek przed godziną 19.00 dyżurny łukowskiej komendy został powiadomiony o zdarzeniu drogowym do jakiego doszło w Mizarach. Ze zgłoszenia wynikało, że znajdujący się na drodze pieszy został potrącony przez samochód marki Audi. Pokrzywdzony pieszy doznał rozległych obrażeń ciała i zmarł na miejscu zdarzenia.
Do zdarzenia doszło na odcinku drogi poza obszarem zabudowanym, w miejscu gdzie nie było już żadnego oświetlenia ulicznego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że pokrzywdzony pieszy – 60-latek z gminy Stoczek Łukowski – znajdował się na jezdni i nie miał żadnych elementów odblaskowych. Kierujący samochodem audi 61-letni mieszkaniec gminy Krzywda był trzeźwy.
Policjanci apelują! Wiele osób wciąż nie zdaje sobie sprawy z tego, że brak elementów odblaskowych zagraża ich bezpieczeństwu na drodze.  Rowerzysta bądź pieszy poruszając się po zmroku, na nieoświetlonym odcinku drogi, dodatkowo podczas opadów deszczu powoduje duże zagrożenie. Ubrany w ciemną odzież, bez odblasku jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów. Natomiast osoba piesza, mająca na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczna nawet z odległości 150 metrów. Te dodatkowe metry pozwalają kierowcy wyhamować i bezpiecznie ominąć pieszego. Zatem stosujmy się do przepisów, chrońmy nasze życie i zdrowie, po prostu nośmy odblaski!