Korekta rozkładu jazdy pociągów zacznie obowiązywać 10 marca. Na większości linii pociągi pojadą inaczej, na wielu odcinkach będą realizowane prace remontowe, na niektórych pociągi  zostaną zastąpione komunikacją autobusową. Rozkład w tym kształcie będzie obowiązywać do 8 czerwca.
Na linii Warszawa – Łuków – w dniach 11 – 24 marca ze względu na prace utrzymaniowe infrastruktury kolejowej  pomiędzy stacjami Warszawa Wschodnia – Warszawa Rembertów, wystąpią utrudnienia w kursowaniu pociągów. Część pociągów zostanie odwołana, pozostałe będą kursowały według zmienionego rozkładu jazdy. Przez cały okres organizacji zamknięciowej nie będzie kursował pociąg Warszawa Zachodnia (odj. 0:27) – Mińsk Mazowiecki (przyj. 1:20).
Do 5 maja będą prowadzone prace na odcinku Pilawa – Dęblin i organizacja ruchu nie ulegnie zmianie. Od 6 maja, w związku z kolejną fazą modernizacji linii, na odcinku Otwock – Pilawa nastąpi całkowita przerwa w ruchu pociągów i w zamian będzie kursować zastępcza komunikacja autobusowa. Natomiast na odcinku Pilawa – Dęblin nastąpi wznowienie ruchu pociągów.
Szczegółowy rozkład jazdy na: www.mazowieckie.com.pl/pl/rozklad-jazdy-pociagow-km-wazny-w-dniach-10-iii-8-vi-2019r
Polskie Linie Kolejowe informują również, że we wrześniu przywrócony ma być ruch pociągów pasażerskich z Lublina przez Puławy i Dęblin do Warszawy. Pojadą jednym torem, rozpędzając się najwyżej do 120 km/h. Jeżeli kolej dotrzyma słowa, to przynajmniej część pociągów kursujących między Lublinem a Warszawą będzie mogła we wrześniu powrócić z kłopotliwego dla podróżnych objazdu przez Lubartów, Parczew i Łuków.