Zuchy z Adamowa oraz harcerze z Łukowa, Radzynia Podlaskiego, Stoczka Łukowskiego i Krasewa, spędzili pierwsze dni wakacji na Zlocie Hufca ZHP w Woli Okrzejskiej.

Od lat na zaproszenie kolejnych kustoszów Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej, druhny i druhowie spotykali się na zlotach w Woli Okrzejskiej. Po przerwie spowodowanej pandemią i pracami remontowymi, w dniach 23 – 26 czerwca zorganizowany został tam kolejny zlot Hufca ZHP, który odbywał się pod hasłem „Quo vadis, harcerzu?”.

Fabuła zlotu nawiązywała do historii antycznego Rzymu. Wśród zajęć pojawiły się więc warsztaty z łaciny
i kultury Imperium Romanum. Młodzież wzięła też udział w tematycznej grze terenowej i igrzyskach gladiatorskich.

Druhny i druhowie odwiedzili również muzeum oraz współzawodniczyli w quizie o Henryku Sienkiewiczu i jego powieści „Quo vadis”. Mogli uczestniczyć w obrzędowym ognisku i ogniobraniu poświęconym etosowi chrześcijańskiemu.

Zlot w Woli Okrzejskiej przygotowała komenda w składzie: phm. Sylwia Staniszewska – komendantka, hm. Michał Mojski – zastępca komendantki, pwd. Krystian Manukyan – kwatermistrz, pwd. David Manukyan – oboźny oraz zespół programowy – pwd. Renata Niedziółka, pwd. Natalia Reczek, phm. Małgorzata Bobruk, pwd. Magdalena Niewęgłowska i Iga Kowalska. Pomocy w organizacji udzielili: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Łukowie, Komenda Powiatowa Policji w Łukowie, dyrektor Zespołu Szkół w Woli Okrzejskiej, Iwona Chudek i Bartosz Osiejuk. Wyjazd wsparły władze samorządowe Łukowa i powiatu łukowskiego.