Grom Różaniec, Błękitni Obsza, Iskra Piotrowice, Kryształ Werbkowice oraz Sparta Rejowiec Fabryczny będą rywalami Orląt Łuków w meczach, których stawką będzie utrzymanie się w hummel IV lidze. Z tymi drużynami łukowianie zagrają mecz i rewanż.

Jest już wiadome, że nie dojdzie do zapowiadanego bojkotu rozgrywek IV ligi i już w najbliższą sobotę, 15 kwietnia, piłkarze ŁKS Orlęta Łuków zmierzą się z drużyną Grom Różaniec. Aby nie spaść do okręgówki podopieczni Macieja Sygi muszą zająć co najmniej czwarte-piąte miejsce wśród dziesięciu drużyn. Po rundzie zasadniczej łukowski zespół zajmuje 9. miejsce z zaledwie dziewięcioma punktami, więc o utrzymanie będzie bardzo ciężko.

W wyniku wtorkowego spotkania władz klubów IV ligi z władzami LZPN osiągnięto kompromis – utrzymany zostanie zapis o pięciu spadających zespołach (przy spadku Lublinianki z trzeciej ligi – sześć). W związku z tym czwarta liga Lubelska w przyszłym sezonie będzie liczyć 19 zespołów.

Obecnie liderem grupy spadkowej jest Powiślak Końskowola (25 pkt.) przed Górnikiem II Łęczna (19 pkt.). Rozgrywki zakończą się 18 czerwca.