Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali Włodzimierza Karpińskiego. W województwie lubelskim był posłem puławskiej Platformy Obywatelskiej i przewodniczącym okręgu lubelskiego tej partii.

Sprawa związana jest ze śledztwem prowadzonym przez CBA od początku lutego, w ramach którego wrocławska delegatura CBA zatrzymała 12 osób z województw śląskiego, mazowieckiego i łódzkiego związanych z wręczaniem korzyści majątkowych i powoływaniem się na wpływy. Wszystkim zatrzymanym zarzuca się działanie w zorganizowanej grupie przestępczej.

Zarzuty, które usłyszeli dotyczą wprowadzania do obrotu faktur VAT na fikcyjne usługi podmiotów gospodarczych zajmujących się wywozem i utylizacją nieczystości z terenu Warszawy. Fakturowanie fikcyjnych usług miało służyć uzyskaniu środków finansowych na łapówki dla byłych urzędników.

O zatrzymaniu byłego polityka poinformował Stanisław Żaryn, zastępca ministra koordynatora służb specjalnych.

Mężczyzna pochodzi z Puław i był posłem na Sejm czterech kadencji. W 2001 roku związał się z Platformą Obywatelską i w latach 2013-2014 był jej przewodniczącym w województwie lubelskim.

W listopadzie 2019 roku został powołany na stanowisko prezesa Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania w Warszawie. Od kwietnia 2021 roku zajmuje stanowisko sekretarza Warszawy.