25 lutego w hali przy SP nr 2 w Łukowie już po raz czternasty został zorganizowany Memoriał Janusza Kowalczyka w podnoszeniu ciężarów, zmarłego 25 lat temu trenera łukowskich sztangistów.

30 juniorek i 53 juniorów od 11 do 20 lat z 13 klubów województwa podlaskiego, łódzkiego, lubelskiego, kujawsko-pomorskiego i mazowieckiego stawiło się na starcie by walczyć o medale w kategoriach wagowych oraz o puchary i nagrody w kat. open do lat 15, 17 i 20 (wg tabeli Sinclaira).

Najlepszą młodziczką została reprezentantka Wisły Puławy, Natalia Zawisza, gromadząc 175 pkt. Najlepszym młodzikiem został reprezentant GCK Kobylany Wiktor Tuszyński, który wywalczył 241,5 pkt.

Najlepszą juniorką młodszą została przedstawicielka Olimpijczyka Łuków, wicemistrzyni Europy Andżelika Młynarczyk z rezultatem 213,4 pkt.

W najstarszej grupie wiekowej do lat 20 zwyciężyła Natalia Warsz z GULKS Niemce gromadząc 188 pkt. Najlepszym juniorem okazał się Patryk Barański, który na co dzień reprezentuje LKS Dobryszyce.

Z łukowskiego Klubu Olimpijczyka wystartowało 13 osób:

– kat. na technikę: Lena Śledź, Lena Olender

– kat. U15: Krystian Śledź, Amelia Śledź, Rafał Łobejko, Paweł Młynarczyk

– kat. U17: Oliwia Markiewicz, Patrycja Domańska, Julia Linkiewicz, Andżelika Młynarczyk, Błażej Borkowski, Piotr Zachoszcz i Kacper Nowosielski

Julia Linkiewicz, Andżelika Młynarczyk i Błażej Borkowski zwyciężyli w swoich kategoriach wagowych, Oliwia Markiewicz i Rafał Łobejko byli drudzy, a Piotr Zachoszcz wywalczył brązowy medal.

Organizatorem zawodów był Klub Olimpijczyka Ziemi Łukowskiej i Lubelski Okręgowy Związek Podnoszenia Ciężarów.

Patronat honorowy nad imprezą objął Starosta Łukowski Dariusz Szustek. Organizatorzy dziękują za wsparcie Powiatowi Łukowskiemu, Gminie Łuków, firmom Overis i AGRO-BUD Marcin Zientara oraz Łukowskiemu Ośrodkowi Kultury i Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Łukowie.