W czwartek 2 marca o godzinie 16.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące planów przebiegu tzw. dużej obwodnicy Łukowa. Jest ono skierowane zarówno do mieszkańców miasta, jak i gminy Łuków, m.in. z Gołaszyna i Zalesia.

Na spotkaniu zaprezentowane zostaną warianty lokalizacyjne przebiegu obwodnicy po nowym śladzie o długości około 12 km. Specjaliści omówią na nim także harmonogram inwestycji i będą oczekiwać na uwagi lokalnej społeczności. Uwagi będzie można składać również w terminie do 20 marca poprzez wysłanie wypełnionego formularza na adres Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Lublinie.

Obwodnica Łukowa ujęta została w krajowym Programie Budowy 100 Obwodnic na lata 2020 – 2030. Jej inwestorem jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Lublinie. Ma ona połączyć w przyszłości drogi krajowe 63 i 76. Obwodnica ma rozpoczynać swój bieg od strony północnej przed Gołaszynem w gminie Łuków, następnie przechodzić przez zachodnie części Łukowa, by zakończyć się za miastem, na dzisiejszej drodze krajowej nr 63 w kierunku Radzynia Podlaskiego. Jej fizyczne wykonanie zaplanowano na lata 2026 – 2028.