Z obrażeniami ciała do szpitala trafiła 50-latka, która przechodziła przez przejście dla pieszych. Kobieta została potrącona przez kierującego fordem 24-latka. Przypominamy, że kierujący pojazdem zbliżając się do przejścia dla pieszych jest obowiązany zachować szczególną ostrożność.

W niedzielę, 22 stycznia, około godz. 19.00 dyżurny łukowskiej komendy został powiadomiony o zdarzeniu drogowym do jakiego doszło w Ryżkach. Ze zgłoszenia wynikało, że została tam potrącona piesza. Mundurowi którzy przyjechali na miejsce ustalili, że kierujący samochodem marki Ford Focus 24-latek z gminy Łuków potrącił przechodzącą przez jezdnię 50-latkę.

Z ustaleń wykonanych przez policjantów wynikało, że pokrzywdzona piesza przechodziła przez jezdnię po wyznaczonym przejściu. Kierowca Forda mówił mundurowym, że kobietę na jezdni zauważył w „ostatniej chwili”, że zdążył tylko odbić kierownicą w lewo.

W wyniku wypadku pokrzywdzona piesza doznała obrażeń ciała i został przewieziony do szpitala. Na szczęście jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Przypominamy, że kierujący pojazdem zbliżając się do przejścia dla pieszych jest obowiązany zachować szczególną ostrożność, zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu albo wchodzącemu na to przejście.