42-letni mężczyzna, który zabił komornik sądową i ranił jej pracownika, został decyzją Sądu Rejonowego w Łukowie aresztowany na trzy miesiące. Posiedzenie w tej sprawie odbyło się dziś, 21 listopada w szpitalu, gdzie przybywa obecnie nożownik.

W piątek 18 listopada, przed godziną 13.00 łukowscy policjanci otrzymali informację, że w kancelarii komorniczej przy ul. Koziej doszło do napaści na dwie osoby. 42-letni mieszkaniec gminy Wola Mysłowska zaatakował kobietę i mężczyznę. Interweniujący na miejscu zdarzenia policjanci postrzeli napastnika.

Obie poszkodowane osoby, kobieta i mężczyzna, zostali przewiezieni do szpitala. Niestety kobiety, 44-letniej komornik sądowej nie udało się uratować. Zmarła kilka godzin po ataku. Życiu i zdrowiu poszkodowanego 32-latka nie zagraża niebezpieczeństwo.

Prokuratura postawiła 42-letniemu Karolowi M. pięć zarzutów. Pierwszy z nich dotyczy zabójstwa 44-letniej kobiety, komornik sądowej, której napastnik zadał 40 ciosów nożem. Drugi zarzut dotyczy usiłowania zabójstwa 32-letniego pracownika kancelarii, który próbował bronić komornik. Napastnik zadał mu nożem ciosy w skroń i przedramię.

Trzeci z postawionych zarzutów to usiłowanie zabójstwa policjanta, który interweniował na miejscu zdarzenia. 42-latek rzucił się na niego z nożem. Policjant, który użył wobec mężczyzny broni, nie został ranny. Czwarty i piąty zarzut dotyczą naruszenia nietykalności wobec pani, która przebywała na miejscu zdarzenia.

42-letniemy Karolowi M. grozi od 12 lat pozbawienia wolności do dożywocia. Mężczyzna nie przyznał się do winy i złożył obszerne wyjaśnienia. Prokuratura nie ujawnia na razie ich treści. Postępowanie w tej sprawie trwa. Wobec Karol M. dziś, 21 listopada Sąd Rejonowy w Łukowie zastosował 3-miesięczny areszt tymczasowy.