Już w najbliższą niedzielę 12 maja o godzinie 10.00 rozpocznie się inauguracja pierwszego w powiecie łukowskim „Rowerowego Questu po Szlak Ziemi Łukowskiej”. Będzie to forma konkursu, polegająca na przejechaniu rowerem pewnej trasy liczącej około 10 km. Po drodze uczestnicy będą mieli za zadanie rozwiązywać zagadki. Zwieńczeniem rowerowej wyprawy będzie odnalezienie skarbu.

„Questing na Szlaku Ziemi Łukowskiej w gminie Łuków” rozpocznie się o godzinie 10.00 na parkingu przy drodze Dąbie – Klimki. Na trasę można wyruszyć indywidualnie lub w maksymalnie 5-osobowych grupach. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

Na wydarzenie zapraszają Lokalna Grupa Działania Razem oraz Gmina Łuków.

Quest oraz wydarzenie inauguracyjne jest elementem projektu „Promocja Turystyki tudzież Kultury” (akronim PTtK) realizowanego przez Lokalną Grupę Działania „Razem Ku Lepszej Przyszłości”. Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 w ramach poddziałania 19.3 „Przygotowanie i realizacja działań w zakresie współpracy z lokalną grupą działania”. Autorem projektu jest Sylwia Romańska-Węzik.