Pomoc bezdomnym zwierzakom i równocześnie troska o środowisko? To możliwe dzięki zbiórce charytatywnej, która 20 maja rozpoczęła się przy ul. Międzyrzeckiej 71 w Łukowie. Wystarczy oddać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Zebrane dzięki akcji pieniądze trafią do Fundacji Koci Galimatias. Akcja organizowana jest przy wsparciu Fundacji Odzyskaj Środowisko i profesjonalnych zakładów przetwarzania MB Recykling.

Od 20 do 29 maja mieszkańcy Łukowa i okolic mogą bezpłatnie pozbyć się zepsutych lub niepotrzebnych urządzeń. W tym przypadku stare lodówki, pralki, suszarki, żelazka, miksery, odkurzacze, radia czy telefony – to produkty wyjątkowo cenne. Za każdą tonę zebranych elektroodpadów łukowska Fundacja otrzyma środki finansowe m.in. na utrzymanie i leczenie kociej gromadki.

 

„Zebrane dzięki zbiórce pieniądze pozwolą nam zaszczepić i zaczipować część bezdomnych kotów. Będziemy mogli także przeprowadzić sterylizację zwierząt, co pomoże ograniczyć ich nadpopulację. To ważne bo już teraz Fundacja opiekuje się ponad siedemdziesięcioma bezdomnymi kotami.” – mówi Lidia Rosińska z Fundacji Koci Galimatias

Poza drobnym sprzętem AGD zbierane będą także większe elektroodpady. Oddawać można m.in. stare pralki, lodówki, kuchenki, telewizory czy komputery. Zbiórka prowadzona będzie obok Hotelu Korona przy ulicy Międzyrzeckiej 71 w Łukowie. Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny odbierze od mieszkańców Fundacja Odzyskaj Środowisko.

 

„Dzięki tej zbiórce łączymy przyjemne z pożytecznym. Z jednej strony pomagamy zwierzętom, z drugiej dajemy mieszkańcom Łukowa możliwość pozbycia się zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Każde wrzucone do naszego kontenera urządzenia trafi nie na wysypisko, a do zakładu przetwarzania. Odzyskane z nich elementy zostaną ponownie użyte.”  – mówi Kinga Rodkiewicz z Fundacj Odzyskaj Środowisko