W Urzędzie Miasta rozpoczęło się przyjmowanie wniosków na zakup węgla na preferencyjnych warunkach. Stosowne formularze przyjmowane są w Wydziale Spraw Społecznych Urzędu Miasta, przy ul. Zdanowskiego 15.

Do zakupu węgla w maksymalnej cenie 2000 zł za tonę uprawnione są osoby, które mają prawo do ubiegania się o otrzymanie dodatku węglowego. Ponadto, zgodnie z przepisami, dana osoba może kupić maksymalnie 1,5 tony węgla do 31 grudnia 2022 r. oraz maksymalnie 1,5 tony od 1 stycznia do 30 kwietnia 2023 roku.

Zgodnie z przepisami, możliwość kupna węgla za pośrednictwem samorządu nie przysługuje osobom, które zdążyły już kupić go na sezon grzewczy 2022/2023 po cenie niższej niż 2 tys. zł brutto. Powyższa zasada dotyczy zarówno wnioskodawców, jak i wszystkich innych członków danego gospodarstwa domowego.

Dystrybucja węgla będzie odbywać się na terenie Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej (ul. Świderska 42 w Łukowie) po uprzednim kontakcie przez pracownika PEC i umówieniu się na termin odbioru węgla. W cenie ustalonej przez władze miasta nie będą uwzględnione koszty transportu surowca z PEC do gospodarstw domowych. Zainteresowane osoby będą musiały samodzielnie zatroszczyć się o odbiór węgla ze składu.

Szczegółowe informacje na temat preferencyjnego zakupu węgla dostępne są w Urzędzie Miasta pod numerem telefonu 25 797 66 82 oraz na stronie www.cieplo.gov.pl/qna.

Wniosek o zakup węgla można też pobrać ze strony internetowej Urzędu Miasta. Może go złożyć osoba fizyczna zamieszkująca w Łukowie w gospodarstwie domowym, na rzecz którego dokonywany jest zakup węgla.