Kadra Narodowa Dzieci w formule pointfighting prowadzona przez łukowskiego szkoleniowca Zenona Pawlikowskiego zdobyła sześć medali podczas trwających właśnie we Włoszech Mistrzostwach Świata w kickboxingu. Młodzi reprezentanci Polski w wieku od 7 do 9 lat zdobyli dwa srebrne i cztery brązowe krążki.

W 10-osobowej kadrze był łukowianin Jakub Oponowicz, który niestety nie zdobył medalu. W pojedynku o wejście do strefy medalowej przegrał w dogrywce z późniejszym wicemistrzem świata, zawodnikiem z Chorwacji.

Mistrzostwach Świata w kickboxingu odbywają się w Lido di Jesoloo we Włoszech. Rozpoczęły się 30 września i potrwają do 9 października. Wśród zawodników jest czworo reprezentantów KSW Łuków.

Występ najmłodszych polskich zawodników na mistrzostwach we Włoszech tak podsumowuje łukowski szkoleniowiec, Zenon Pawlikowski: „Z Mistrzostw Świata wracamy z 6 medalami! To historyczny wynik! Ogromne gratulacje dla zawodników, za determinację i wytrwałość. Pojedynki były trudne, a przeciwnicy bardzo wymagający. Mimo, że nie wszystkie walki były wygrane to najważniejsze, że przez cały czas z twarzy zawodników nie schodził uśmiech. Udział w zawodach tej rangi to ogromne emocje zarówno dla dzieci jak i rodziców. A to dopiero początek sportowej przygody. Dziękuję trenerom klubowym za przygotowanie zawodników oraz rodzicom za wsparcie podczas turnieju.”