Łukowscy policjanci spotkali się 8 lipca na obchodach Święta Policji. Pierwszym punktem uroczystości był udział funkcjonariuszy w mszy świętej, którą w intencji policjantów i ich rodzin odprawiono w kościele Przemienienia Pańskiego. Następnie wszyscy spotkali się w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego.

  Najważniejszym punktem obchodów Święta Policji było wręczenie awansów zawodowych. Wręczali je wspólnie Z-ca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie inspektor Jerzy Czebreszuk oraz komendant łukowskiej KPP podinspektor Leszek Misiak. Sześcioro policjantów zostało też nagrodzonych przez władze miasta i władze powiatu.

  W obchodach Święta Policji uczestniczyli m.in. senator Stanisław Gogacz, poseł Sławomir Skwarek, samorządowcy z terenu powiatu łukowskiego, Prokurator Rejonowy Jolanta Niewęgłowska oraz szefowie służb mundurowych i instytucji na co dzień współpracujących z policją.

  Święto Policji zostało ustanowione przez Sejm. Upamiętnia powołanie Policji Państwowej, c miał miejsce 24 lipca 1919 roku.

  Relacja z uroczystości już wkrótce w Master TV