„Kto to jest latarnik i jak wygląda jego instalowanie w szkołach powiatu łukowskiego? Jakie są formy homo-propagandy kierowane wobec nauczycieli i wychowawców?” – to pytania jakie stawiał na ostatniej sesji Rady Powiatu Łukowskiego radny Krzysztof Fornal. Wybrzmiały one podczas dyskusji nad projektem uchwały dotyczącej odrzucenia petycji o doprecyzowanie pojęć zawartych w uchwale Rady Powiatu „w sprawie przyjęcia stanowiska wyrażającego protest przeciw działaniom ruchów LGBT”.

  Uchwała z października 2019 roku, o doprecyzowanie której wystąpił mieszkaniec powiatu łukowskiego, stanowi, że Rada Powiatu będzie stać „w obronie naszej szkoły i rodziny dążąc do ich ochrony przed rozprzestrzeniającą się ideologią sprzeczną z chrześcijańskim wartościami”. Rada nie zgodzi się na „wprowadzenie do polskiego systemu oświaty elementów wychowania seksualnego w myśl standardów Światowej Organizacji Zdrowia”. Nie godzi się również na „sprzeczne z prawem oraz z realnym doborem dzieci instalowanie funkcjonariuszy politycznej poprawności w szkołach (tzw. latarników)”. Rada Powiatu w myśl przyjętej uchwały nie pozwoli też na „wywieranie administracyjnej presji na rzecz stosowania poprawności politycznej (słusznie zwanej „homo-propagandą”) wobec nauczycieli i wychowawców”.

  Podczas dyskusji pytania stawiał radny Krzysztof Fornal. Głos zabrał też radny Tomasz Sych, który dopytywał o realizację samej uchwały. Obu radnym tak odpowiadał starosta Dariusz Szustek: „Myślałem, że oszczędzicie panowie dyskusji na ten temat. Latarników w naszych szkołach nie ma. Są dobrze chronione. Latarnicy poszli pewnie tam gdzie łatwiej” – mówił starosta. I dodawał: – „Żadna osoba z kręgu LGBT nie czuła się dyskryminowana. Nie wiem po co panowie szukacie problemu. Ta uchwała nikogo nie dyskryminuje. Odwołuje się z szacunkiem do człowieka”.

  Relacja z sesji Rady Powiatu Łukowskiego w najbliższym programie Master TV w piątek 29 kwietnia.