Zarząd Powiatu Łukowskiego pozytywnie zaopiniował propozycję wynajęcia pomieszczeń biurowych na pierwszym piętrze budynku łukowskiego dworca PKP. Z taką propozycją wystąpiła spółka PKP Oddział Gospodarowania Nieruchomościami w Krakowie. Tymczasem wciąż trwają negocjacje pomiędzy spółką PKP a władzami Łukowa o wynajęciu tej samej powierzchni dworca, gdzie według ustaleń sprzed 3 lat, ma się mieścić sala widowiskowa.

  Pomysł utworzenia sali widowiskowej w budynku łukowskiego dworca pojawił się w 2017 roku. Rok później zapadła decyzja, że spółka PKP podejmie się tego zadania, a łukowski samorząd wynajmie gotową salę. W 2019 roku zaczął powstawać projekt i rozpoczęły się rozmowy pomiędzy miastem a PKP. Sala miała być oddana do użytku na początku 2022 roku.

  Rozmowy pomiędzy PKP a władzami miasta wciąż trwają. Umowa nie jest podpisana. Pojawiała się natomiast propozycja ze strony PKP, aby pomieszczenia te wynajęły władze powiatu: „Jeśli pomieszczenia biurowe, to nie sala widowiskowa, bo sala miała zajmować całe pierwsze piętro. Natomiast z tego co wiem to PKP ma już dość trzyletnich negocjacji z miastem i częstej zmiany stanowisk. Nie chcę wchodzić w szczegóły, natomiast uważam, że zbyt długo mieszkańcy powiatu łukowskiego, bo nie tylko Łukowa, czekają już na ten dworzec, żeby na tę propozycję nie odpowiedzieć pozytywnie. Bo to oznacza, że wreszcie będzie wyremontowany dół dworca, czyli to co jest potrzebne podróżnym. A jeśli miasto się nie zreflektuje, to pewnie będzie musiało sobie w innym miejscu zaplanować salę widowiskową” – mówi starosta Dariusz Szustek.

  Czy w takiej sytuacji na dworcu powstanie sala widowiskowa czy pomieszczenia biurowe? Zobaczymy.