Ponad 18,5 tysiąca złotych stracił 21-latek który na portalu aukcyjnym chciał sprzedać drzwi do Fiata 125p. Podszywający się pod kupującego oszust skontaktował się z nim za pomocą komunikatora Whats App i wysłał link. Niestety młodzieniec nie sprzedał drzwi od kultowego fiata, a w ciągu kilku minut stracił swoje oszczędności. Przypominamy aby nie klikać w przesłane nam od nieznajomych osób linki. To częsta metoda stosowana przez oszustów podczas sprzedaży używanych towarów.

W miniony weekend policjanci z Adamowa zostali powiadomieni o oszustwie, którego ofiarą padł 21-latek z gminy Serokomla. Na jednym z popularnych serwisów aukcyjnych zaoferował do sprzedaży drzwi do Fiata 125p.

Bardzo szybko z młodzieńcem skontaktowała się osoba zainteresowana kupnem. Wykorzystując popularny komunikator kupujący wysłał link i zaproponował odebranie drzwi przez kuriera, a dopiero po ich odebraniu 21-latek miał otrzymać pieniądze na konto.

Początkowo młodzieniec nie skorzystał z tej formy transakcji, ale gdy nie miał już innych ofert kupna, postanowił skorzystać z nadesłanej propozycji. Po kliknięciu w nadesłany link miał jednak problemy z dokończeniem transakcji i wysyłając wiadomość tekstową do kupującego poprosił o kontakt. Nieświadomy podstępu 21-latek posłusznie wykonywał wszystkie polecenia jakie otrzymywał w wiadomościach od kupca. Dwukrotnie „resetował” też dane swego konta bankowego.

Kiedy  21-latek po chwili spróbował się zalogować, okazało się że stracił dostęp do konta. Kontaktując się z konsultantem infolinii bankowej usłyszał, że w ciągu kilku minut z jego konta „wypłynęło” ponad 18,5 tysiąca złotych.

Nie dość, że młodzieniec nie sprzedał drzwi do kultowego już Fiata 125p, to stracił swoje oszczędności.

Kolejny raz przypominamy, że oszuści  ciągle szukają potencjalnych ofiar. Wybierają je nie tylko wśród robiących zakupy w Internecie, ale i też wśród sprzedających. Bez względu na to, w jakiej roli występujesz, zawsze musisz zachować ostrożność i stosować zasadę ograniczonego zaufania. Pamiętaj, żeby nie „klikać” w link niewiadomego pochodzenia, bądź przesłany przez nieznaną nam osobę i podawać danych z karty płatniczej. Przez nieuwagę oraz chęć szybkiej sprzedaży swoich rzeczy, możemy stracić oszczędności.