Rodzice dzieci, które uczęszczają do niepublicznych żłobków i klubów dziecięcych otrzymają Łukowski Bon Żłobkowy. Będzie to świadczenie finansowe w wysokości maksymalnie 200 zł. Uchwałę w sprawie utworzenia bonu podjęto na sesji Rady Miasta, która odbywała się 1 kwietnia.

  Wniosek o utworzenie Łukowskiego Bonu Żłobkowego złożyli radni z klubu PiS. Pierwotnie proponowali, aby te pieniądze trafiały bezpośrednio do właścicieli żłobków i klubów dziecięcych. Po rozmowach z burmistrzem ustalono, że bon będzie trafiał bezpośrednio do rodziców. I taki projekt uchwały przedstawiono radnym.

  Dyskusja i głosownie w tej sprawie odbyły się na sesji 1 kwietnia. Nie wszyscy radni byli za. Radny Łukasz Bober przypomniał, że rodzice i tak otrzymują wiele różnych świadczeń na dzieci, a radny Jarosław Okliński podczas dyskusji mówił: „Apeluję do rodziców: bierzecie się za robotę. Zapracujcie na swoje dzieci. To jest właściwa droga, a nie wyciąganie rąk po publiczne  pieniądze”.

  Uchwala o Łukowskim Bonie Żłobkowym została ostatecznie przyjęta. Za było 11 radnych, 3 było przeciw, a 2 wstrzymało się od głosu.

  Relacja z sesji Rady Miasta w najbliższy piątek 8 kwietnia w Master TV.