Do aresztu na trzy miesiące trafi mężczyzna zatrzymany w sprawie zabójstwa 32-letniej kobiety w miejscowości Szaniawy-Poniaty. Mężczyźnie grozi dożywocie.

  Jak poinformował aspirant sztabowy Marcin Józwik oficer prasowy Komendy Powiatowej w Łukowie, Sąd Rejonowy w Łukowie na wniosek policji i prokuratury zastosował wobec 39-latka trzymiesięczny areszt. Mężczyzna został zatrzymany w sprawie zabójstwa 32-letniej kobiety.

  Do zdarzenia doszło w piątek wieczorem, kiedy funkcjonariusze zostali powiadomieni, że w miejscowości Szaniawy-Poniaty (gm. Trzebieszów) na jednej z posesji w samochodzie znajduje się zakrwawione ciało kobiety.

Całą noc prokurator i kilkudziesięciu policjantów zabezpieczali dowody. Już kilkadziesiąt minut po zgłoszeniu tego zdarzenia zatrzymano 39-latka.

 

Jak informuje rzecznik prokuratury okręgowej w Lublinie Agnieszka Kępka, kobieta została ugodzona nożem w klatkę piersiową i szyję. Zatrzymany mężczyzna usłyszał  zarzut zabójstwa, złożył wyjaśnienia i nie przyznał się do winy.

  Jak dodaje rzecznik prokuratury, para była w trakcie rozwodu, przyczyną zabójstwa mogły być nieporozumienia rodzinne. 39-latkowi grozi nawet kara dożywotniego pozbawienia wolności.