Wicemarszałek województwa lubelskiego Michał Mulawa gościł w środę 20 października w Staninie, Ryżkach, Łukowie i Trzebieszowie. Ta wizyta była podsumowaniem tegorocznych inwestycji prowadzonych na drogach wojewódzkich w powiecie łukowskim.

  W tym roku Zarząd Dróg Wojewódzkich przy współpracy z samorządami gmin Łuków, Stanin, Trzebieszów i miastem Łuków wyremontował ponad 2,5 kilometry dróg wojewódzkich oraz zbudował ciągi pieszo – rowerowe w Ryżkach i Łukowie. Jak zapowiedział wicemarszałek w przyszłym roku inwestycje na drogach wojewódzkich w powiecie łukowskim będą kontynuowane.

  Wójt gminy Łuków Mariusz Osiak obecny na spotkaniu już zadeklarował, że zamierza złożyć wniosek o wybudowanie kolejnego odcinka ciągu pieszo – rowerowego w Ryżkach. Powstania kolejnego ciągu pieszo – rowerowego chcą też łukowscy radni. Chodzi im o 780 metrowy odcinek wzdłuż ul. Żelechowskiej, do granic z gminą Łuków. Jak mówi nam wiceprzewodniczący Rady Miasta Przemysław Suchodolski będzie on zabiegał o wpisanie tej inwestycji do budżetu na 2022 rok.

  Władze gminy Stanin będą zabiegać o kontynuację remontu drogi wojewódzkiej 807 w miejscowości Ogniwo, do granic z gminą Wola Mysłowska. Władze gminy Trzebieszów zaś liczą na dalszy remont drogi 806, gdzie w najgorszym stanie jest 1,5 kilometrowy odcinek pomiędzy Dębowicą a Trzebieszowem.

  W spotkaniu z wicemarszałkiem Michałem Mulawą udział brali samorządowcy, w tym m.in. starosta Dariusz Szustek. Był też radny wojewódzki Ryszard Szczygieł. Obaj dziękowali wicemarszałkowi za dobrą współpracę.