Od 20 do 23 września na terenie gminy Łuków odbędzie się zbiórka elektrośmieci. Zadaniem mieszkańców poszczególnych miejscowości będzie ich wystawienie przed posesję do godziny 7.00 rano.

  W poniedziałek 20 września zbiórka elektrośmieci odbędzie się w miejscowościach Biardy, Gręzówka, Gręzówka Kolonia, Nowa Gręzówka, Klimki, Ławki, Gołaszyn i Krynka. We wtorek 21 września w Czerśli, Sięciaszce Pierwszej, Sięciaszce Drugiej, Sięciaszce Trzeciej, Ryżkach, Zalesiu, Dąbiu i Żdżarach. W środę 22 września w miejscowościach: Podgaj, Łazy, Rzymy Las, Rzymy Rzymki, Dminin, Gołąbki, Jeziory, Jadwisin, Malcanów, Świdry, Szczygły Dolne i Szczygły Górne. 23 września: Suchocin, Aleksandrów, Wagram, Kownatki, Zarzecz Łukowski, Strzyżew, Turze Rogi, Karwacz, Sulejów, Role i Wólka Świątkowa.

  Wynajęta przez gminę firma będzie zabierać m.in. stare: pralki, lodówki, zmywarki, telewizory, radioodbiorniki, odkurzacze, miksery, roboty kuchenne i mikrofalówki. Można będzie się też pozbyć wiertarek pił i innych elektronarzędzi, a także komputerów, laptopów, zabawek na baterie, aparatów telefonicznych i żarówek.