W czwartek 24 czerwca odbywała się w Łukowie sesja Rady Miasta. Zaczęła się o godzinie 11.00. Około godziny 20:30 ogłoszona została przerwa. Obrady mają być wznowione we wtorek 29 czerwca o godzinie 8.00.

  Obrady przerwano w punkcie, kiedy miało rozpocząć się omawianie Raportu o Stanie Miasta. A było już po godzinie 19.00. Radny Arkadiusz Pogonowski złożył wniosek o przerwę w obradach do poniedziałku 29 czerwca. Jednak większość radnych była przeciw. Wtedy na mównicę wyszedł burmistrz Piotr Płudowski, który miał przedstawić Raport o Stanie Miasta. Jednak włodarz szanując zdrowie swoje i innych poprosił o 3-godzinną przerwę, gdyż nie chce przedstawiać jednego z najważniejszych dokumentów będąc po prostu zmęczonym po tak długich obradach. Na taką przerwę również nie zgodzili się radni koalicji PiS-Przymierze.

  Wtedy padły kolejne wnioski o 2,5 godzinną przerwę, oraz o 5-godzinną przerwę. W związku z takim przebiegiem sesji przewodniczący Przemysław Suchodolski zaproponował przerwę do wtorku. Ten wniosek uzyskał poparcie większości radnych. 

  Przerwa w obradach Rady Miasta Łukowa potrwa do wtorku do 8.00 rano. Kiedy obrady zostaną wznowione odbędzie się przedstawienie Raportu o Stanie Miasta, dyskusja nad tym raportem oraz głosowanie w sprawie udzielenia burmistrzowi wotum zaufania, a następnie dyskusja i głosowanie w sprawie udzielenia absolutorium burmistrzowi za wykonanie ubiegłorocznego budżetu.