Dwóch mężczyzn uniemożliwiło jazdę 49-letniej kobiecie, która jak się okazało była pod wpływem narkotyków. Jedną z osób, która dokonała obywatelskiego zatrzymania był burmistrz Łukowa Piotr Płudowski.

  W piątek, 11 czerwca, przed godziną 22.00 dyżurny łukowskiej komendy został powiadomiony o zatrzymaniu kierującej samochodem kobiety. Ze zgłoszenia wynikało, że kierująca osobowym autem mogła być pod działaniem alkoholu. Policjanci którzy pojechali we wskazane miejsce dowiedzieli się od świadków, że kierująca samochodem marki Renault, 49-letnia łukowianka wjechała swoim autem z ulicy Wyszyńskiego w ulicę Laskowskiego. Może nie byłoby w tym nic dziwnego, ale według zgłaszających mężczyzn kierująca samochodem kobieta najpierw zatrzymała się, później wycofała, następnie ruszyła do przodu i znów wycofała. W końcu wysiadła z samochodu idąc w kierunku pobliskiego baru i szybko powróciła do auta. Stojący w pobliżu mężczyźni zorientowali się, że kobieta może być pod działaniem alkoholu i zanim ruszyła ponownie wyjęli kluczyki ze stacyjki jej auta. Gdy dojechali tam policjanci, to 49-latka twierdziła, że jest trzeźwa, że przyjmuje jedynie leki, a do baru przyjechała na kebaba. Faktycznie okazało się, że kierująca nie była pod działaniem alkoholu, ale wstępny test wykazał, że kobieta może być pod działaniem środków psychotropowych. Po chwili 49-latka stwierdziła, że wcześniej zażyła amfetaminę. Przeszukując auto kobiety policjanci znaleźli mały pojemnik w którym była sproszkowana substancja. Po sprawdzeniu okazało się, że było to kilka gramów amfetaminy.  

49-latka już nie kupiła kebaba, została zatrzymana i umieszczona w policyjnej celi. Od kobiety pobrano też krew do badań. 49-latka już usłyszała zarzuty za naruszenie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Za posiadanie amfetaminy grozi jej do 3 lat pobawienia wolności. Dodatkowo, po badaniach krwi 49-latki okaże się też czy odpowie ona za kierowanie pojazdem pod wpływem środków psychotropowych. Wówczas dodatkowo oprócz grzywny na co najmniej 3 lata kobieta może stracić prawo jazdy.