W dniach 3 – 6 czerwca na kortach w Szczecinku rozegrane zostały XVII Letnie Mistrzostwa Polski Samorządowców w Tenisie Ziemnym. W turnieju udział wzięło 50 zawodników z całej Polski, w tym radni, wójtowie, burmistrzowie, prezydenci miast i urzędnicy. Miasto Łuków godnie reprezentował radny Artur Gałach, który po raz czwarty z rzędu, a szósty w historii wygrał swoją kategorię.

  Radny Gałach w półfinale pokonał Sławomira Dorywalskiego (Gmina Sochaczew), a w finale Bogdana Latanowicza (Gmina Krzemieniewo).

Głównymi organizatorami Mistrzostw był Związek Miast Polskich, Miasto i Gmina Szczecinek. Patronat nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego. Organizatorzy zapewnili uczestnikom turnieju wycieczkę autokarową po najpiękniejszych zakątkach Szczecinka, podczas której poznali jego historię i spotkali się na Rynku z posłem Jerzym Hardie-Douglas(czterdziestotysięczny Szczecinek ma trzech posłów). Na zakończenie turnieju najlepsi tenisiści otrzymali pamiątkowe puchary i nagrody rzeczowe.