W Starostwie Powiatowym w Łukowie trwają przygotowania do drogowych inwestycji. Władze powiatu liczą na otrzymanie dotacji na remonty dróg w gminach Krzywda, Wojcieszków, Trzebieszów, Wola Mysłowska oraz  miasto i gmina Stoczek Łukowski. W Starostwie jest też przygotowywany projekt na przebudowę m.in. ulicy Przemysłowej w Łukowie. Mają tam powstać dwa ronda: jedno na skrzyżowaniu z ulicą Brzóski, drugie na skrzyżowaniu z ulicą Międzyrzecką

  W 2021 roku powiat łukowski liczy na otrzymanie dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych na łączną kwotę 35 mln zł. Za te pieniądze plus środki powiatu i środki z poszczególnych gmin przebudowane mają być odcinki dróg: Trzebieszów – granice powiatu i odcinki do Jakusz i Maciejowic; odcinek Zofibór – Wólka Domaszewska – Świderki; odcinek od ronda w Krzywdzie w kierunku Stoczka Łukowskiego; odcinek Radoryż Kościelny – Radoryż Smolany – Huta Dąbrowa – Nowy Świat oraz odcinek Stoczek Łukowski – Jamielne – Stara Prawda– Jagodne. W sumie przebudowa tych odcinków dróg będzie kosztować 50 mln zł.

   Powiat ma już natomiast pieniądze z FDS na przebudowę kilkukilometrowego odcinka drogi Kamień – Fiukówka. Na to zadanie z naboru uzupełniającego pozyskano ponad 6 mln zł. Prace na tej drodze rozpoczną się zaraz po tym, jak „ustąpi” zima.

   Władze powiatu przygotowują się też do złożenia wniosków do tegorocznej edycji Funduszu Dróg Samorządowych. Będą one dotyczyć inwestycji na terenie gminy Adamów, gminy Łuków i Łukowa.

  Jeżeli chodzi o gminę Adamów zaplanowano budowę ronda w Konorzatce. Jest też plan przebudowy odcinków dróg od Konorzatki w stronę Woli Gułowskiej i Budzisk oraz od Konorzatki w kierunku Hordzieżki. W przypadku zaś gminy Łuków władze powiatu chcą pozyskać pieniądze na przebudowę drogi Turze Rogi – Zarzec Łukowski, aż do granic powiatu.

  Natomiast co do planów związanych z Łukowem, chodzi tu o projekt budowy rond na ulicach Międzyrzeckiej i Radzyńskiej, remont najstarszego odcinka tzw. małej obwodnicy Łukowa oraz przebudowę  ulic Przemysłowej i Popiełuszki. W ramach inwestycji na ulicy Przemysłowej, ma być wybudowane dwa ronda: jedno na wysokości skrzyżowania z ulicą księdza Brzóski, zaś drugie na skrzyżowaniu z ul. Miedzyrzecką.

  Gdyby te trzy wnioski uzyskały dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych, wówczas realizacja tych inwestycji byłaby możliwa w 2022 roku.

  Jak mówi nam starosta Dariusz Szustek, jeżeli wszystko co zaplanowano uda się zrealizować, to będzie można powiedzieć, że od początku kadencji wyremontowane zostanie ponad 100 kilometrów dróg powiatowych.