24 listopada Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego będzie obchodzić 100-lecie swego istnienia. Jubileusz ma stać się okazją odnowienia kultu Jezusa Miłosiernego – Frasobliwego, którego ta słynąca przed laty rzeźba poddawana jest obecnie restauracji w pracowni konserwatorów zabytków.

  W ramach obchodów jubileuszu Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowie oraz Łukowski Ośrodek Kultury ogłaszają konkurs na teksty poetycko-modlitewne poświęcone Jezusowi Miłosiernemu – Frasobliwemu. Utwory powinny nawiązywać do Bożego Miłosierdzia, historii figury, która zdobi główny ołtarz łukowskiej kościoła Podwyższenia Krzyża Świętego. Nie powinno też zabraknąć odniesienia do zakonu  Bernardynów, którzy przez wieki opiekowali się kościołem oraz wsi Krzymosze skąd wywodzi się rzeźba.

  Utwory można przekazywać do 11 października  włącznie, do kancelarii parafialnej osobiście lub pocztą. Dla autorów przewidziano atrakcyjne nagrody książkowe, dyplomy i upominki. Najlepsze teksty zostaną opublikowane i wykorzystywane w celach modlitewnych. Szczegółowy regulamin konkursu dostępny jest na stronie internetowej Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowie oraz Łukowskiego Ośrodka Kultury.

  Do wybranego tekstu zostanie skomponowana melodia, tak by owocem konkursu była pieśń – hymn wykorzystywany w cotygodniowej wtorkowej nowennie ku czci Jezusa Miłosiernego – Frasobliwego. Jej pierwsze uroczyste wykonanie miałoby miejsce w czasie uroczystości jubileuszowych.