15 sierpnia będziemy obchodzili 100-lecie Bitwy Warszawskiej oraz Święto Wojska Polskiego. Łukowskie uroczystości „Cudu nad Wisłą” rozpoczną się o godz. 10:00 mszą świętą na cmentarzu wojennym przy ul. Strzelniczej. Po mszy zostaną złożone kwiaty i wiązanki przy obelisku poświęconym poległym żołnierzom.

  Po południu w parku miejskim od godz. 17:00 rozpoczną się uroczystości podczas których odbędą się m.in. wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych przy ognisku, wystawa plenerowa IPN, wspólne malowanie muralu, projekcja Wirtualnej Galerii Plakatu Filmowego oraz specjalny pokaz filmu „Cud nad Wisłą” (1921).

  Ponadto w sierpniu na ogrodzeniu ŁOK eksponowana jest wystawa „Życie przedwojenne mieszkańców Łukowa” oraz wystawa fotografii Andrzeja Zdrojewskiego „Cmentarz Wojenny w Łukowie”.

  Bezpłatnymi wydarzeniami towarzyszącymi obchodom 100-lecia Bitwy Warszawskiej i Święta Wojska Polskiego będą projekcje filmów z cyklu „Kino Niepodległa”. Kino Łuków zaprasza w poniedziałek na „Wielki tydzień”, we wtorek na „Popiół i diament”, w środę na „1920 Bitwa Warszawska”, w czwartek na „Katyń” i w piątek na „Pierścionek z orłem w koronie”.

Na obchody Dnia Wojska Polskiego zaprasza także Muzeum Oręża i Techniki Użytkowej im. ks. gen. Stanisława Brzóski w Łukowie. W programie zaplanowano m.in.: nadanie odznaczeń – krzyży za zasługi WiN przez gen. H. Dziudka, salut armatni, wystawę  uzbrojenia historycznego, rzut granatem oraz strzelanie do celu. Początek o godzinie 12:00.