Na ogrodzeniu Łukowskiego Ośrodka Kultury pojawiły się dwie nowe wystawy plenerowe. Od ul. Browarnej wisi wystawa archiwalnych zdjęć Łuków Historia. Od ul. Wyszyńskiego możemy natomiast obejrzeć trzy prace Magdy Dylak, które ściągają uwagę, zaskakują tuż przy wjeździe na parking ośrodka kultury.

  Sama artystka tak o nich mówi: „Fuzja to zestaw prac malarskich wraz z dokumentacją poszukiwania odpowiedniego miejsca dla każdego z nich. Nazwa dotyczy fuzji między obrazami a miejscami i informacjami wizualnymi m.in. reklamami i znakami graficznymi. Doprowadzając do przeplatania sztuki ze światem codziennym.”

  Magdalena Dylak jest studentką Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Swoją przygodę z malarstwem rozpoczęła w Łukowskim Ośrodku Kultury. Jej prace nie przedstawiają tyko natury ale również sztukę nowoczesną i grafikę projektową. Poza formą jest to wystawa przedstawiająca drogę rozwoju myślenia o sztuce, od klasycznego malarstwa natury przez malarstwo nowoczesne, aż do instalacji. Ostatni etap przedstawia plakaty i zdjęcia malarstwa w nietypowej formie. Mimo wykorzystywania klasycznej formy podobrazia, przedstawia prace artystyczne w nowoczesnej formie.