Gmina Łuków od wielu lat popularyzuje wiedzę o amonitach. Jedną z form jest festyn geologiczny. W tym roku, z powodu zagrożenia epidemicznego, festyn nie odbędzie się. W zamian Gmina Łuków proponuje Państwu udział w wirtualnym konkursie geologicznym.

  Co kilka dni Gmina Łuków będzie publikowała wyłącznie na swoim facebookowym profilu, jedno z ośmiu pytań dotyczących walorów geologicznych gminy Łuków z trzema możliwymi odpowiedziami, spośród których poprawna jest tylko jedna. Za każdym razem zostanie nagrodzona ta osoba, która jako pierwsza poda poprawną odpowiedź wpisując w komentarzu pod postem jej symbol: a, b lub c.

  Na laureatów konkursu czekają atrakcyjne nagrody – wszystkie z motywem amonita, po odbiór których należy się zgłosić do Urzędu Gminy Łuków, po wcześniejszym uzgodnieniu. Osoby niepełnoletnie proszone są o zgłaszanie się po nagrodę z pełnoletnim opiekunem. Ostateczny termin odbioru nagród mija 31 sierpnia.

  Pierwsze pytanie konkursowe zostanie opublikowane już w najbliższy piątek – 26 czerwca o godz. 10.00. Terminy publikacji kolejnych pytań będą podawane w kolejnych postach.