Strażacy, ochotnicy z różnych jednostek OSP z naszego powiatu, motocykliści, policjanci oraz wiele innych instytucji i osób włączyło się do akcji #Gaszynchallenge. Jej celem jest zbiórka pieniędzy dla dzieci chorych na rdzeniowy zanik mięśni. Uczestnicy mają za zadanie wykonać 10 pompek, umieścić nagranie w sieci i przekazać datek na leczenie.

  #Gaschynchallenge to akcja strażaków ochotników z Gaszyna w Łódzkiem, która swoim zasięgiem objęła cały kraj. Zaczęło się od pomagania Wojtusiowi – chłopcu choremu na rdzeniowy zanik mięśni. Na koncie chłopca jest już pełna kwota, ale akcja trwa nadal. Jej uczestnicy, wśród których są m.in. strażacy, motocykliści i policjanci z Łukowa i powiatu,  wspierają inne dzieci, które mierzą się z tą ciężką chorobą.

  Filmy z akcji dostępne są na facebooku. Wyemitujemy również kilka z nich podczas naszego najbliższego programu

  Mundurowi z KPP Łuków, po wykonaniu zadania, do #GaszynChallenge nominowali Zespół Szkół w Radoryżu Smolanym, żołnierzy z poligonu lotniczego 41. Bazy Lotnictwa Szkolnego w Jagodnym oraz funkcjonariuszy z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Łukowie. Natomiast Girls Riders Łuków nominowały m.in. burmistrza Łukowa.