Czy Robert Lewandowski, jeden z najlepszych piłkarzy świata, grał kiedyś na boisku w Łukowie? Odpowiedź na to pytanie zapewne zaskoczy niejednego łukowskiego kibica. Kapitan reprezentacji Polski, kilkukrotny król strzelców Bundesligi, gwiazdor Bayernu Monachium, zagrał w Łukowie gdy miał 20 lat.

  Robert Lewandowski, Kamil Glik, Przemysław Tytoń, Artur Jędrzejczyk. To kilku zawodników z reprezentacji Polski która 1 czerwca 2008 roku, w towarzyskim meczu zawodników do lat 21, zmierzyła się na boisku w Łukowie z reprezentacją Białorusi.

  W momencie występu w Łukowie, Robert Lewandowski był już królem strzelców II ligi w barwach Znicza Pruszków. Kamil Glik w tamtym okresie szkolił się w akademii Realu Madryt. W tym meczu wystąpiło również kilku piłkarzy których mogliśmy oglądać na boiskach Ekstraklasy m.in. Adam Stachowiak, Piotr Grzelczak, czy Artur Jędrzejczyk. W reprezentacji Białorusi wystąpił m.in. Sergey Krivets, znany polskim kibicom z występów w Lechu Poznań.

  W najbliższym programie przypomnimy Państwu fragmenty tego spotkania. Na emisję zapraszamy w piątek, 19 czerwca o godz. 20.