W Tuchowiczu policjanci zatrzymali auto, którego kierowca  nie miał zapiętych pasów. Podczas kontroli okazało się, że 40-letni mężczyzna ma 2 promile alkoholu, nie ma prawa jazdy, a jego auto jest nieubezpieczone i niedopuszczone do ruchu.

  W niedzielę 31 maja przed południem policjanci z łukowskiej drogówki zatrzymali w Tuchowiczu do kontroli samochód marki audi, którego kierujący nie miał zapiętego pasa bezpieczeństwa. Okazało się, że mimo zamocowanych „zagranicznych” tablic rejestracyjnych auto jest niedopuszczone do ruchu i nieubezpieczone w zakresie obowiązkowego OC.

  Mundurowi rozmawiając z 40-letnim kierowcą zorientowali się, że jest on pod działaniem alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało, że mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo okazało się też, że był on już w przeszłości karany za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i aktualnie obowiązuje go 5-letni sądowy zakaz kierowania pojazdami.

  Wkrótce 40-latek odpowie przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania zakazu, grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności i dożywotni zakaz kierowania pojazdami. Dodatkowo o braku obowiązkowego ubezpieczenia OC pojazdu zostanie powiadomiony fundusz gwarancyjny.