Z poważnymi obrażeniami ciała przewieziono do szpitala 28-latka z gminy Stanin, który chciał pokazać „jak się jeździ crossowym motocyklem”. Niestety prawdopodobnie spożywany wcześniej alkohol albo brak umiejętności nie sprzyjał popisom. Młodzieniec w trakcie jazdy uderzył w drzewo i stojący w pobliżu budynek.

  W niedzielę, 31 maja po południu dyżurny łukowskiej komendy został powiadomiony o zdarzeniu, do jakiego doszło w Kosutach. Ze zgłoszenia wynikało, że „nietrzeźwy kolega” wjechał motocyklem w drzewo i  bardzo krwawi. Mundurowi którzy przyjechali we wskazane zastali służby medyczne udzielające pomocy 28-latkowi z gminy Stanin. Z ustaleń policjantów z łukowskiej drogówki, wynikało, że młodzieniec kierując motocyklem marki Yamaha na terenie posesji uderzył w drzewo i stojący w pobliżu budynek. 28-latek z poważnymi obrażeniami został przetransportowany do szpitala.

  Ustalający okoliczności zdarzenia mundurowi dowiedzieli się, że pokrzywdzony najprawdopodobniej spożywał alkohol ze swoim kolegą. Gdy razem wyszli z domu „na papierosa”,  to 28-latek chciał pokazać, jak się jeździ motocyklem crossowym. Niestety albo brak umiejętności, albo działanie alkoholu nie sprzyjał „popisom”. Młody mężczyzna w trakcie jazdy po podwórku zaczepił kierownicą o rosnące tam drzewo, a następnie „z impetem” uderzył w stojący w pobliżu budynek.

  Teraz prowadzący postępowanie będą ustalali szczegóły i okoliczności tego zdarzenia. Będą też oczekiwali na sprawozdanie z przeprowadzonych badań krwi „na zawartość alkoholu”. Niewykluczone, że również ta okoliczność będzie miała istotne znaczenie w prowadzonym dochodzeniu.