Lokalna Grupa Działania „Razem ku Lepszej Przyszłości” wydała przewodnik turystyczny promujący walory kulturowe, historyczne, przyrodnicze i kulinarne Ziemi Łukowskiej. Jest to kolejny element międzynarodowego projektu współpracy pn. „Promocja i Turystyka”.

  „Ziemia Łukowska ze swoją historią i przyrodą to wyjątkowe miejsce na mapie Lubelszczyzny i Polski. To tu przeszłość styka się z teraźniejszością, a regionalna historia nierozerwalnie wiąże się z historią kraju. Nasz region to raj dla osób pragnących odpocząć od miejskiego zgiełku na łonie natury. Miłośników literatury z pewnością zadowoli wizyta w muzeum polskiego noblisty Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej. Ziemia Łukowska to także wyjątkowo atrakcyjne miejsce do aktywnego spędzania czasu. Wytyczony i oznakowany Szlak Ziemi Łukowskiej to liczne trasy i ścieżki zarówno rowerowe, jaki i piesze czy biegowe z licznymi miejscami odpoczynku, prowadzące przez najpiękniejsze i najciekawsze zakątki powiatu łukowskiego” – mówi Sylwia Romańska – Węzik, prezes LGD Razem ku Lepszej Przyszłości.

  W przewodniku można znaleźć m.in. opisy gmin i miast w powiecie łukowskim, trasy i szlaki turystyczne oraz regionalne szlaki dziedzictwa kulturowego. Można się również dowiedzieć o geocachingu na Ziemi Łukowskiej oraz gdzie i kiedy odbywają się cykliczne wydarzenia. W przewodniku zamieszczone zostały także przepisy kuchni regionalnej oraz zasady, których należy przestrzegać i jak przygotować się do wyprawy rowerowej.