Już co drugi dorosły Polak posiada jakieś zobowiązania kredytowe. Najczęściej wybierany jest kredyt gotówkowy na dowolny cel. Wszystko dlatego, że ten produkt bankowy oferuje możliwość swobodnego dysponowania środkami bez ingerencji w cel zaciągania kredytu gotówkowego. Co więcej, najlepszy kredyt gotówkowy otrzymuje się łatwo, szybko, również bez konieczności wychodzenia z domu.

Które konkretnie zobowiązania kredytowe tego rodzaju wybierają Polacy najczęściej? Co biorą pod uwagę, weryfikując ranking kredytów gotówkowych, który znajdziesz na Totalmoney? Dowiedz się już teraz i zdecyduj, na jakie kluczowe czynniki Ty zwrócisz uwagę, wybierając tego rodzaju finansowe wsparcie.

Ranking kredytów gotówkowych – co Polacy biorą pod uwagę?

Okazuje się, że Polacy popełniają podstawowy błąd, wybierając kredyt gotówkowy. Przede wszystkim dlatego, że analizując ranking kredytów gotówkowych, uwzględniają jedynie trzy czynniki: oprocentowanie, wysokość comiesięcznej raty kredytu oraz czas trwania współpracy z bankiem. Oczywiście, te kryteria są istotne, natomiast nie jedyne, które trzeba brać pod uwagę. Nie tylko one świadczą o opłacalności oraz atrakcyjności zobowiązania kredytowego.

Wybierając idealny kredyt gotówkowy, który będzie w pełni odpowiadał potrzebom, oczekiwaniom oraz możliwościom spłaty kredytobiorcy, pod uwagę trzeba wziąć o wiele więcej czynników. Eksperci rynku kredytowego podkreślają, że finansowe wsparcie „szyte na miarę” należy wybierać dopiero po weryfikacji parametrów, takich jak:

– całkowite koszty kredytowe. O tych mówi wskaźnik RRSO, który oprócz oprocentowania uwzględnia także prowizje, odsetki za zwłokę w spłacie, opłaty, jakie wiążą się z wcześniejszą spłatą kredytu, konieczność wykupienia dodatkowego ubezpieczenia czy też założenia i prowadzenia płatnego rachunku bankowego. Dopiero wtedy udaje się oszacować opłacalność finansową danego zobowiązania kredytowego,

– specjalne ograniczenia, ale też bonusy, jakie oferuje bank. Polacy powinni patrzeć na warunki kredytowe, ponieważ każdy bank realizuje własną politykę kredytową. Zobowiązania różnią się więc pod względem udzielania maksymalnej wartości finansowego wsparcia, okresu trwania współpracy oraz weryfikacji zdolności kredytowej. Nierzadko nowym klientom oferuje się znacznie lepsze warunki i spłaty i tańsze kredyty, aniżeli tym stałym. Nie wszystkie banki analizują też zdolność kredytową czy historię kredytową swoich potencjalnych klientów. Dla większości liczy się także możliwość zaciągania kredytu gotówkowego bez konieczności wychodzenia z domu, czyli przez internet.

Ranking kredytów gotówkowych – wybieramy najlepszy kredyt gotówkowy

W tej części kompendium wiedzy o najczęściej wybieranych przez Polaków kredytach bankowych, należy wyraźnie podkreślić, że nie da się wybrać jednego, najlepszego kredytu gotówkowego. Po pierwsze nie ma dwóch identycznych zobowiązań, po drugie potrzeby każdego kredytobiorcy są inne. Można jednak określić atrakcyjny i opłacalny według większości kredyt gotówkowy. Ranking w tym z całą pewnością pomaga.

Aby móc wybrać najlepsze zobowiązanie, warto w pierwszej kolejności określić własne priorytety. Jeśli kredyt ma być tani, doskonały będzie ten z niskim oprocentowaniem czy brakiem opłat prowizyjnych. Jeśli uwagę skupia się na jakości współpracy z bankiem, wyróżniać się będzie kredyt gotówkowy zaciągany przez internet.

Jak widać, należy szukać zestawień kredytów gotówkowych, które uwzględniają parametry, jakie interesują indywidualnego klienta banku. Na szczęście w sieci bez problemu można takowe znaleźć.

Ranking kredytów gotówkowych – które zestawienia brać pod uwagę?

Aby móc określić najlepszy kredyt gotówkowy na podstawie rankingu kredytowego, w pierwszej kolejności należy znaleźć odpowiednie zestawienie ofert. Okazuje się, że jakość rankingów może być różna i nie wszystkie porównania tego rodzaju dadzą potencjalnemu kredytobiorcy rzetelną wskazówkę w zakresie współpracy z konkretną instytucją kredytową.

Przede wszystkim ranking kredytów gotówkowych musi być wiarygodny i obiektywny, to dlatego warto weryfikować te, które publikowane są na niezależnych portalach o tematyce finansowej. Kolejna kwestia to aktualne dane. Pamiętajmy, że nowe oferty kredytowe pojawiają się nawet kilka razy w miesiącu. Nie można brać pod uwagę rankingów nieaktualnych, idealnie jest szukać tych stworzonych w bieżącym miesiącu.

Rankingi mają też uwzględniać kryteria, na których zależy nam najbardziej. Jeśli liczymy na najtańszy kredyt gotówkowy, w zestawieniu różnych ofert musi znaleźć się porównanie oprocentowania, marży oraz wskaźnika RRSO.

Trzeba też mieć na uwadze, że rankingi wskazują jedyne szacowane wartości, bo te konkretne i ostateczne klient uzyska dopiero po wystawieniu decyzji pozytywnej o udzieleniu zobowiązania kredytowego. Z całą pewnością są jednak wartością dla kredytobiorcy i znaczną pomocą w celu poznania różnych ofert kredytowych w jednym miejscu i krótkim czasie.