W związku z ogłoszonym stanem epidemii, od kilku dni obowiązują obostrzenia dotyczące organizowania zgromadzeń, a także przemieszczania się. W miniony weekend policjanci w naszym regionie pouczali osoby o zachowaniu zgodnym z prawem, ale w przypadkach rażącego łamania obostrzeń i lekceważącego podejścia do obowiązujących zakazów karali również mandatami. Aż 18 osób zostało ukaranych mandatami karnymi, a wobec 2 skierowane zostaną wnioski do sądu o ukaranie. Te 20 osób z powiatu łukowskiego nie stosowało się w różnych miejscach do przepisów zakazujących zgromadzeń i przemieszczania się.

  W związku z ogłoszonym stanem epidemii większość z nas powinna teraz pozostać w domach, a opuszczać je jedynie sporadycznie i żeby załatwić najpilniejsze sprawy. Wyjątkiem są czynności zawodowe lub zadania służbowe, a także czynności dotyczące zaspokajania niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego.

  Mimo ogromnego zaangażowania służb, licznych apeli i komunikatów kierowanych codziennie przez policjantów, są osoby które lekceważąc obowiązujące przepisy mogą narazić na zarażanie koronawirusem nie tylko siebie, ale też i innych. Aż 18 osób zostało ukaranych mandatami karnymi, a wobec 2 skierowane zostaną wnioski do sądu o ukaranie.

  Policja apeluje o zdrowy rozsądek, stosowanie się do zaleceń i podkreślaj, że wprowadzone obostrzenia mają pomóc w walce z koronawirusem. Funkcjonariusze przekonują, że nieprzestrzeganie zasad bezpieczeństwa łączy się z narażaniem zdrowia i życia innych osób.