W środę, 22 stycznia w miejscowości Dąbie doszło do tragicznego w skutkach wypadku. W zdarzeniu brały dział dwa auta: samochód osobowy i ciężarówka. W skutek doznanych obrażeń na miejscu zginął niespełna 19-letni mieszkaniec gminy Łuków.

Do tego wypadku doszło w środę około godziny 15. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że kierujący mercedesem 61-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego poruszał się od strony Stoczka Łukowskiego, natomiast kierujący audi 19-latek z gminy Łuków jechał od strony Łukowa. Gdy ciężarówka zbliżała się do łuku drogowego, jej kierowca zauważył jak z dużą prędkością wyjeżdża z niego pojazd marki Audi, którego kierujący stracił panowanie nad swoim pojazdem i zjechał na przeciwległy pas ruchu. Kierujący ciężarówką widząc pojazd na swoim pasie gwałtownie hamował i usiłował zjechać na pobocze, jednak nie udało mu się uniknąć zderzenia. 

Siła zdarzenia była tak duża, że kierowca osobówki został zakleszczony w pojeździe. Jak ustalili policjanci, w sąsiedniej miejscowości kierujący audi wyprzedzał karetkę pogotowia,  której załoga najechała na to zdarzenie praktycznie natychmiast po jego zaistnieniu. Niestety pomimo szybkiej pomocy medycznej obecny na miejscu lekarz stwierdził zgon młodego mężczyzny.

Na miejscu zdarzenia przez wiele godzin pracował prokurator wraz z policjantami.  Ruch pojazdów odbywał się wyznaczonymi objazdami. Teraz zostanie przeprowadzone postępowanie, które pozwoli wyjaśnić dokładne okoliczności tego zdarzenia.