Władze Gminy Łuków zapraszają na oficjalne obchody Święta Wojska Polskiego. Odbędą się one 15 sierpnia o godz. 10:00 na Cmentarzu Wojennym przy ul. Strzelniczej w Łukowie. Program uroczystości obejmie Mszę Świętą polową, wystąpienia okolicznościowe, składanie kwiatów przed obeliskiem wojny polsko – bolszewickiej, występ Orkiestry Dętej Łukowskiego Towarzystwa Muzycznego im. A. Próchniewicza, wystawę historycznego umundurowania, uzbrojenia i wyposażenia wojskowego oraz poczęstunek grochówką wojskową.
Na drugą część Święta Wojska Polskiego zaprasza Burmistrz Łukowa oraz Łukowski Ośrodek Kultury. O godz. 17:00 w parku miejskim zaplanowano wspólne śpiewanie pieśni wojskowych przy ognisku. Na akordeonie będzie akompaniował Lech Kamola.
W związku z narodowymi obchodami Święta Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, obchodzonych 15 sierpnia na pamiątkę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w 1920 roku, zachęcamy mieszkańców Łukowa i okolic do wywieszenia w dniu 15 sierpnia 2019 roku flag państwowych na swych posesjach i balkonach.