Łukowscy policjanci ustalają okoliczności wypadku, do którego doszło dzisiaj nocy w Kolonii Karwów. 39-latek został potrącony przez samochód marki Skoda. Pieszy w wyniku odniesionych obrażeń zmarł na miejscu zdarzenia. Policjanci ustalili, że idący drogą mężczyzna nie miał żadnych elementów odblaskowych.
Dziś, 28 marca w nocy po godzinie 1:00 dyżurny łukowskiej komendy został powiadomiony o zdarzeniu drogowym do jakiego doszło w Kolonii Karwów. Ze zgłoszenia wynikało, że znajdujący się na drodze pieszy został potrącony przez samochód marki Skoda. Policjanci którzy przyjechali na miejsce wypadku okazało się, że pieszy zmarł na miejscu zdarzenia w wyniku odniesionych obrażeń.
Pracujący na miejscu wypadku mundurowi stwierdzili, że do zdarzenia doszło na odcinku drogi poza obszarem zabudowanym, w miejscu gdzie nie było już żadnego oświetlenia ulicznego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że pokrzywdzony pieszy – 39-latek z Łukowa – znajdował się na jezdni i nie miał żadnych elementów odblaskowych.
Funkcjonariusze ustalili, że kierujący samochodem audi 27-letni mieszkaniec gminy Trzebieszów był trzeźwy. Teraz policjanci pod nadzorem Prokuratora będą prowadzili śledztwo, które ma ustalić dokładny przebieg i okoliczności tragicznego w skutkach zdarzenia.
Policjanci apelują! Wiele osób wciąż nie zdaje sobie sprawy z tego, że brak elementów odblaskowych zagraża ich bezpieczeństwu na drodze.  Rowerzysta bądź pieszy poruszając się po zmroku, na nieoświetlonym odcinku drogi, dodatkowo podczas opadów deszczu powoduje duże zagrożenie. Ubrany w ciemną odzież, bez odblasku jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów. Natomiast osoba piesza, mająca na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczna nawet z odległości 150 metrów. Te dodatkowe metry pozwalają kierowcy wyhamować i bezpiecznie ominąć pieszego. Zatem stosujmy się do przepisów, chrońmy nasze życie i zdrowie, nośmy odblaski!