Ponad 100 skontrolowanych pojazdów, ponad 80 przekroczeń prędkości i 4 zatrzymane prawa jazdy. To efekty pracy mundurowych z łukowskiej drogówki w trakcie akcji „Prędkość”. Niechlubnym rekordzistą policyjnych działań okazał się 21-latek z gminy Krzywda, który jechał autem w terenie zabudowanym z prędkością 115 k/h.
W miniony weekend, od 15 do 17 lutego, w ramach akcji „Prędkość” policjanci z łukowskiej drogówki sprawdzali prędkość aut poruszających się po drogach, między innymi  w miejscowościach, gdzie według informacji naniesionych na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa kierujący pojazdami przekraczają dozwoloną w obszarze zabudowanym prędkość. Skontrolowano ponad 100 pojazdów. Ponad 80 z nich jechało w obszarze zabudowanym z prędkością znacznie przekraczającą 50 km/h. Każdy z kierowców, który naruszył przepisy został ukarany mandatem, a jego „konto” wzbogaciło się o punkty karne. Dodatkowo, czterech z nich przekroczyło dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Niechlubnym rekordzistą był 21-latek z gminy Krzywda, który w sobotę po południu w Staninie jechał samochodem marki Audi z prędkością 115 km/h. Młody mężczyzna i trzech innych kierujących „z ciężką nogą” już straciło prawo jazdy. Zatrzymane dokumenty uprawniające do kierowania pojazdami kierowcy odzyskają za trzy miesiące.
Policja apeluje do kierowców o zachowanie rozsądku na drodze i jazdę zgodną z przepisami. Nadmierna prędkość to nadal jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Jadąc za szybko ryzykujemy życie i zdrowie swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego.